8. 7. 2008
Zloděj, který byl při krádeži přistižen, pokouší se útikati a volá: „Chyťte zloděje.“ Zbabělý vrah, který sráží bezbranného člověka, byv chycen, vykrucuje, vyhýbá se, snaží se utéci od odpovědnosti. Obraz toho také poskytuje dnešní sněmovna. Vládní lavice jsou prázdné, lavice vládních poslanců také prázdné. Pánové utíkají před odpovědností.
28. 4. 2008
Projev Klementa Gottwalda k shromáždění školní mládeže, učitelů a profesorů na Staroměstském náměstí dne 26. dubna 1948
22. 2. 2008
Zdravím srdečně váš sjezd závodních rad pracovníků Revolučního odborového hnutí jako sjezd reprezentantů vedoucí síly našeho státu - to jest dělnické třídy. Zdravím jej v pevném přesvědčení, že vysloví spravedlivý soud i nad posledními vnitropolitickými událostmi a že zaručí jejich rozřešení ve prospěch pracujícího lidu, ve prospěch republiky.
19. 1. 2008
Toto je článek od s. Tondy Zápotockého, kteréhož knihu „Rudá záře nad Kladnem“ citovali v jednom pořadu na České televizi - o fabrikách, o jejich rozvoji, o jejich úpadku, o brown fields, jak se říká těm vyhaslým továrním komplexům, o brown fieldu „Koněv“ na Kladně, kam se jezdí dívat američtí studenti „více než na chrám sv. Víta“, jak říkal jejich průvodce. Od Tondy Zápotockého, za něhož se staví i mlíkař v Menzelových „Skřiváncích na niti“, Tondy Zápotockého, který přežil koncentrák, Tondy Zápotockého, který se stal druhým lidově-demokratickým prezidentem Československa 32 let po napsání tohoto dopisu.
Poté, co zemřel Klement Gottwald.
25. 11. 2007
REVOLUČNÍ ODKAZ ŽIVOTA A DÍLA KLEMENTA GOTTWALDA
Sborník vystoupení z konference k 90. výročí narození Klementa Gottwalda
Praha, 1986
prof. PhDr. Václav Čada, DrSc.
22. 11. 2007
„Já, drazí spoluobčané, jak jsem slíbil, budu v této práci vždycky s vámi a věřím, že vy budete všichni se mnou a s vládou a že tak uchováme a ještě více zesílíme velkou vymoženost února – jednotu pracujícího lidu měst a venkova“
(Z projevu Kl. Gottwalda při holdu pražského lidu 14. června 1948)
25. 10. 2007
Koncem října bychom si kromě jiného měli každoročně připomenout výročí narození významné osobnosti dělnického hnutí a levice dr. Bohumíra Šmerala. Narodil se 25. října roku 1880 v Třebíči. Ta byla na přelomu 19. a 20. století významnou baštou dělnického hnutí západní Moravy. Ostatně přízvisko rudá Třebíč bývalo ještě dlouhá léta po 2. světové válce obvyklé a hodně používané, nejen místními. Šmeral se stal čelnou osobností našeho dělnického hnutí a významným prvorepublikovým politikem. I proto by jeho jméno rozhodně nemělo zapadnout mezi různými výročími, která si právě vždy na podzim připomínáme.
24. 10. 2007
Článek Klementa Gottwalda, který vyšel 8. ledna 1933 v Rudém Právu a který nám boří mýty o prosperující masarykovské "první republice". Pracující nemají co jíst, připravuje se další okleštění jejich práv - to vše v zájmu "svobody a demokracie" uplatňované elitou nejbohatších, kteří sjednoceni pod zájmem svého vlastního blahobytu, ruku v ruce s německými i jinými kapitalisty, okrádají pod hlavičkou vlády již tak zubožené čechoslováky. Situace ne nepodobná dnům dnešním, kdy dochází k dalším škrtům a zásahům v sociální oblasti, a především podobná zítřkům, které nám chystá celá vládnoucí sebranka.
22. 10. 2007
8. schůze stálého výboru NS konaná dne 11. října 1938