Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce

Příspěvky

Tři čtvrtě století od osvobození Lanžhota

21. 2. 2021

14.4.2020

V těchto dnech si připomínáme, že je tomu 75 let, kdy bylo město Lanžhot osvobozeno Rudou armádou ze spárů zrůdné nacistické okupace. Tato důležitá a šťastná událost ovšem ani po všech těch letech nekončí zahrabaná pod tlustou vrstvou prachu historie, nýbrž nejen mně a mnohým dalším připomíná i do dnešních dnů, jak je odvaha a síla postavit se za správnou věc důležitá. Je namístě poklonit se před památníkem rudoarmějce, věnovat vzpomínku osvoboditelům a připomenout si, jak vysoká cena byla zaplacena za osvobození našeho města.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Připomněli si revolucionáře Luxemburgovou, Liebknechta, Lenina

21. 2. 2021

07.02.2017

 

Berlín (15. ledna 2017)

Komunistické a levicové strany a organizace opět uctili památku nejvýznamnějších představitelů moderního německého komunistického hnutí Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta, 98 let od jejich brutální vraždy v Berlíně a zároveň vzpomněli rok 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce a 93 let od úmrtí jejího tvůrce, Lenina.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Protestná akcia Vzdoru-strany práce

21. 2. 2021

11. 8. 2016

UniCredit banka sa zatvorila pred vlastným okradnutým klientom

O prípade Antona Mihálika, ktorému zmizlo takmer 90 tisíc eur na konto schránkovej firmy Ewerlast z Dunajskej stredy sme už informovali. Keďže prípad sa už dva a pol roka nehýbe, naši členovia a sympatizanti spoločne s poškodeným Mihálikom sa rozhodli prísť priamo pred “pobočku zahraničnej spoločnosti” na Šancovú ulicu v Bratislave. 24. júna sme prišli banku vyzvať aby sa v prípade riadne angažovala, spred vchodu sa prihovoril aj Anton Mihálik, ktorý priblížil svoje skúsenosti s jednaním banky. Vedúci predstavitelia banky podľa jeho slov povedali, že sa s ním baviť nebudú, ale len s právnikom. Pán riaditeľ sa pritom fotografuje s luxusnými autami.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Brněnský 17. listopad proti kapitalismu

21. 2. 2021

16. 12. 2015

BRNO:

V centru Brna se 17.11.2015 sešly, na dvouhodinové akci, bezmála dvě stovky účastníků komunistické demonstrace, aby protestovaly proti stávajícímu společenskému zřízení a připomněly si situaci před listopadem 1989 i události za nacistické okupace roku 1939, kdy perzekuce českých vysokých škol vyvrcholila vznikem 17.listopadu jako Mezinárodního dne studentstva.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

KCNA obviňuje USA z odporného porušování lidských práv

21. 2. 2021

Pchjongjang 26. listopadu (KCNA) - Korejská ústřední tisková agentura ve své obžalobě ve středu uvedla, že v současné době zachvátila svět nejhorší uprchlická krize.

 

Veľká októbrová socialistická revolúcia nie je len akousi etapou dejín

21. 2. 2021

20.11.2015

Jej odkaz naháňa oligarchii strach

Marx, Engels a Lenin sa prešli s nami ulicami nočného Brna na výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. Pripomenuli sme si ho spoločne s komunistami a našimi a kamarátmi z Českej republiky -ako inak organizovaním lampiónového sprievodu. Nebolo nás veľa, ale ani málo, kráčali s nami deti. Počas prechádzky mestom sme rozdávali okoloidúcim komunistické materiály, predovšetkým pozvánky na veľkú akciu pri príležitosti 17. novembra. S tými, ktorí mali nejaké otázky sme diskutovali.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Není nám to jedno!

24. 9. 2008

Tak jsem se v sobotu 6. září vypravil stranickým autobusem jako každoročně na jednu ze zásadních celorepublikových akcí KSČM, na Kunětickou horu. Letos se Krajská rada KSČM Pardubického kraje ve spolupráci s Královehradeckou vytasila na tomto předvolebním mítinku s heslem "Není nám to jedno!". Těšil jsem se na setkání se soudruhy a soudružkami jak mladými, tak staršími. Těšil jsem se také na hřejivá slova od poslanců KSČM, která mě posílí do dalších bojů za práva pracujících. Těšil jsem se jak nacpu svůj batoh až k prasknutí různými materiály KSČM, LKŽ, Společnosti česko-kubánského přátelství nebo třeba německých komunistů.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 12

KSM na Lázku

24. 9. 2008

Velké pozornosti se těšil a významný úspěch sklidil v neděli 17. srpna stánek Komunistického svazu mládeže na 18. přátelském setkání Čechů, Moravanů a Slováků na Lázku, což je kopec poblíž obce Cotkytle v okrese Ústí nad Orlicí v blízkosti historické zemské hranice mezi Čechami a Moravou. Někteří členové se sjeli do Ústí nad Orlicí již v sobotu. Tento den věnovali prohlídce města a přátelským politickým i nepolitickým diskuzím. Přespání bylo zajištěno, jako již tradičně, v budově okresního výboru KSČM.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 6

První máj: pochod extrémní pravice Prahou skončil

3. 5. 2008

Článek jsme převzali z Hospodářských novin.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 1

Připomínka Vítězného února 1948

4. 3. 2008

Článek jsme převzali z Haló novin z 26. února 2008-
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Fotografie: Připomínka Vítězného února 1948 | Komentářů: 1