Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunistické hnutí - Československo

Příspěvky

Levice musí zůstat rudá

21. 2. 2021

12.9.2019

Rozhovor Haló novin s Vojtěchem Mišičákem, mladým členem KSČM

 

Dotlouklo srdce hraničáře

21. 2. 2021

03.04.2018

Dnes mě zastihla velmi smutná zpráva. Zemřel čestný předseda Okresní rady Klubu českého pohraničí v Břeclavi, vlastenec a komunista, soudruh Ladislav Struška. Čest jeho památce!

 

Pri obci Veľká Lodina sa spomínalo na obete banderovcov na Slovensku

21. 2. 2021

25.05.2017

Vzdor-strana práce tam nemohla chýbať: Kto boli banderovci a akých zverstiev sa dopustili?

Pri obci Veľká Lodina sa spomínalo na padlých bojovníkov, ktorí položili svoje životy pri boji s bandami banderovcov, ktorí sa chceli cez Slovensko prestrieľať na Západ, kde sa chceli vyhnúť spravodlivosti za svoje beštiálne činy, ktoré spáchali počas 2. svetovej vojny. Tak ako aj po iné roky sa toto stretnutie uskutočnilo niekoľko kilometrov od obce Veľká Lodina, kde sa nachádza pamätná tabuľa s textom:

„V BOJI PROTI BENDEROVSKÝM BANDÁM PADLI DŇA 4.5.1948 STRÁŽMAJSTRI ZNB EMANUEL POLÁK nar. 22.8.1918, JOZEF PROŠEK nar. 20.6.1924. ČESŤ ICH PAMIATKE!“
 

Maruška Kudeříková - příběh ze kterého mrazí...

21. 2. 2021

26.03.2017

Maruška se narodila 24.3. 1921 jako nejstarší dcera Josefa Kudeříka ve Vnorovech. Její maminka Františka byla velmi sečtělá a výřečná. Vynikala jako malérečka kraslica moravského lidového ornamentu.

 

Lukšova PALACH OPEN FIRE CHALLENGE nedojímá

21. 2. 2021

Se zájmem jsem si přečetl záplavu plivanců pana starosty Čeladné, Pavola Lukši, na místopředsedu KSČM, s. Josefa Skálu. Ale ani kdyby naplival oceán, neodplaví své pokrytectví.

 

Nepromarnit příležitost

21. 2. 2021

S tímto vědomím se, nedávno uplynulého 9.júla-července, v Brně na Bratislavské ulici, v části městského centra, které se častokrát přezdívá "Bronx", v kulturní kavárně Café in the Ghetto, uskutečnilo koordinační jednání-setkání sympatizantů Vzdoru.

 

Diskusní vystoupení s. Marty Semelové na IX. sjezdu KSČM

21. 2. 2021

Vážené soudružky a soudruzi!

9. sjezd se koná ve dnech, kdy si připomínáme 95. výročí založení komunistické strany. Zmiňuji to proto, že si myslím, že stojí zato zamyslet se nad tím, co všechno tehdy komunisté dokázali. Jak se chovali, vystupovali, jak působili mezi lidmi, agitovali, organizovali, a to všechno bez televize, bez internetu. Dokázali sjednotit, nadchnout a dostat do ulic tisíce lidí, o něž se mohli v požadavcích, které nekompromisně nastolovali, opřít. Svou otevřeností, zásadovostí, jasným vystupováním, obětavostí a odvahou získávali přirozenou autoritu.
 

Prohlášení účastníků aktivu ke Dni učitelů k tzv. společnému vzdělávání

21. 2. 2021

Prohlášení ze setkání ke Dni učitelů, který organizovala v sobotu 2. dubna 2016 sekce pro školství ÚV KSČM pod vedením poslankyně Marty Semelové.

 

Predseda Vzdoru-strany práce o vývoji po páde socializmu

21. 2. 2021

Pokojný rast sa skončil, nastáva obdobie nepokojov

Kontrarevolúcia v Československu, ale i v celom východnom bloku nezačala až v novembrových dňoch, 17. november bol už len jej vyvrcholením. Myslím si, že záchrana socializmu bola už v tej dobe tak či onak nemožná, nakoľko vtedajšie “komunistické strany” boli už dávno zvnútra prehnité, až na pár výnimok bez kreditu. Socializmus by sa dal zachrániť jedine, ak by tu boli nejakí dobre organizovaní komunisti s morálnym kreditom v spoločnosti. Koncom roku 1989 došlo prakticky už len k formálnemu odovzdaniu moci do rúk kapitálu. Na ľudí, ktorí boli v tú dobu v uliciach nie je dôvod sa hnevať – títo ľudia boli podvedení. Sám prezident Havel im sľuboval, že nie je pravdou, že chce nastoliť kapitalizmus. Už len tento fakt nám jasne ukazuje, že ľudia boli nespokojní s politikou strany, no rozhodne si neželali návrat kapitalizmu a mnohé veci, ktoré prišli s prevratom si ani nevedeli predstaviť. Ľudia teda naivne čakali, že to zlé odíde a to dobré ostane zachované. Neuvedomovali si, že isté veci spolu súvisia. Dnes sa mnohí hanbia za svoju účasť na zhromaždeniach. Deň 17. november preto nevnímam ako fakt, že “dobrí komunisti” odišli a prišli “zlí kapitalisti”, nakoľko sa jednalo o koordináciu z oboch strán.
 

Informace z únorové Prahy

5. 4. 2015

Dne 12.února 2015 obdrželo představenstvo Revolučního svazu přátel Ernsta Thälmanna (RFB) pozvánku na manifestaci proti kapitalismu a vzpomínkovou akci k výročí Vítězného února roku 1948.