Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí!

20. 4. 2008

A já s ním, ani s jeho na našem webu parazitujícími příspěvky nechci polemizovat. Tento člověk, který manuelně pracujícím, říká "lopatěnko" a jak sám píše - většinu času tráví při chatových rozhovorech s antikomunisty, se kterými si dobře rozumí, nebudu polemizovat. Nemám na to čas. Jsem se svými soudruhy na peticích, demonstracích, kulturních a pietních akcích, tvoříme materiály, webové stránky atd. Ale knihu, jako pan Heller, jsem napsat ještě nestihl.

<br>Nebudu rozhodně polemizovat ani s článkem mého soudruha z KSM, Leo Vejra. To si můžu říct s ním. A rozhodně nebudu polemizovat ani s knihou "Jakou Evropskou unii chce levice". Četl jsem jinou knihu od Daniela Strože, "Stejně tu zahřmí". <br>

<p>K POZNÁNÍ NA DOSAH</p>

<p>Co myslíte si, že přáním je myšlenky vaší, <br>

když o příjemném jenom už toužíte číst?<br>

Že příjemné kolem toužíte hmatat<br>

a vidět?<br>

Toť magma je ve vás poznání, deroucí se k povrchu<br>

zbrzděné zatím silou nejvrchnější kůry.<br>

I rozbitá koule křišťálová<br>

dětinských představ ještě hodně nedávných.<br>

Obojího dost.<br>

Protože právě kapitalismus, vyhrabávaný<br>

z prašna dějin<br>

je jako hadr na podlahu,<br>

pachtící se pokrýt tu největší plochu!<br></p>

Rovněž vím, že Daniel Strož se zasazoval, angažoval se a přidal se ke krokům odporu vůči rozhodnutí zrušující českou komunistickou mládež narozdíl od europoslance Ransdorfa, zcela už popleteného, ve které že je to vlastně straně, neúnavně bojujícího proti bezplatnému školství, hlasujícího pro Evropskou imperialistickou armádu, neúnavného vykladače vlastní teorie ”revoluce nízké intenzity”, diskutujícího o diskontinuitě a kontinuitě a který už je sám sebou tak zmaten, že vykládá o Klementu Gottwaldovi, že byl na sklonku svého života poražen, zatímco on je vítěz. Až bude socialismus aspoň v Bruselu, tak bude vítěz. Zatím je jen směšný panák, závidící Gottwaldovi takovou lásku národa, o které si on asi nechává rád zdát.

<br> Takovým panákem Daniel Strož rozhodně není. Když jsem Ransdorfovi v diskuzi s několika europoslanci nahrál tím, že jsem hovořil o lidských právech v Pobaltí, tedy o apartheidu vůči ruské menšině, oslavování nacistických zločinců a zločinů, o lidských právech v těchto fašizujících státech, totálně přepisujících historii, což jsem sám zažil na sjezdu jedné naší partnerské organizace v Moskvě v Leninově muzeu, kdy s námi bydleli na pokoji 2 delegáti z Lotyšska. Jeden, etnický Lotyš, s pasem Evropské unie a druhý, etnický Rus s pasem neobčana. Jeden z europoslanců prokapitalistických stran na mě vykulil oči a zeptal se, kde že v Evropské unii se tak děje?Když jsem mu řekl kde, tak mu europoslanec Ransdorf nahrál a řekl, že díky jejich členství v Evropské unii to pro ně bude neudržitelné a přitom dobře ví, že antikomunistické kroky a historický revisionismus se z iniciativy Evropské unie šíří nebývalou formou, od antikomunistické rezoluce přes věznění představitelů komunistických stran, zakazování komunistických organizací, myšlenek a symbolů až po odstraňování a dehonestaci památníků lidových vítězství.

<br> Za všechno budiž uveden příklad nového dílu Ferdy Mravence, kde se rovněž ostouzí Marx,kdy brouk ze své knihovny, která zahrnuje třeba ”Život Donalda Trumpa” jen tak, mezi řečí, vytáhne Marxův Kapitál a okomentuje slovy: ”No, a Marx chtěl zůstat chudý”. Následné scény s tím ,jak beruška prodává podepsané fotografie celebrit či zlí čmeláci bombardují (!) Broučkov snad ani nebudu komentovat.

<br>Dane Stroži, vím, že Ty jsi na tyto věci upozorňoval a bil jsi se za historickou pravdu. Jenom mi není jasné, proč Ti za to Evropské unie dává takový vysoký plat. Zda-li jenom neplýtváš svými silami, Tvůj úkol je jiný, oni Marxe uznávají, ale jinak než Ty, oni jsou na té druhé straně, na straně těch, co vykořisťují a ještě k tomu dostali třešničku na dortu v podobě možnosti rozkrást mrtvolu socialismu. Ale k Marxovi patří také Lenin. Ten totiž skutečně obhájil Marxovy myšlenky, tak, že vytyčil nové cíle pro naši epochu. A Ransdorf nemá právo hrát si na nového Lenina. Je zcela zřejmé, že Vejr se netrefuje do Tvého němectví, ale spíše do Tvého přetrvávajícího občanství státu, který se výrazně podílel na tom, že imperialismus se vrátil tam, odkud ho Lenin a Gottwald předtím vyhnali. Když chceš, Dane, tak hovořit o internacionalismu a jsi často v té Belgii, tak jaké máš styky s jedinou autentickou komunistickou stranou, účastnící se belgických voleb, tedy s Belgickou stranou práce? Proč ve svém zpravodaji s úvodním kolečkem žlutých hvězdiček, odřezávajících Rusko do Asie, nenapíšeš do zajímavostí, že také Belgická strana práce v Belgii posiluje a to mravenčí komunistickou prací, iniciativou bezplatné nemocnice, ne s placeným materiály od Evropské unie.

<br> Mám v Die.Linke i mezi jejím funkcionářským aktivem mnoho přátel, které upřímně děsí vývoj v této straně, kde se zcela nedemokraticky vyhazují z poslaneckých frakcí komunisté (viz. jako PS připojený krátký článek), kde se ”doufá” v tzv. reformy na imperialismem obklíčené Kubě,kdy se někteří členové Die.Linke nejsou ochotni ztotožnit s Benešovými dekrety apod. Dále odkazuji na svůj a Veroničin článek ”Berlín rudý, rudější”, který vyšel ve zcenzurované verzi v Haló novinách a v necenzurované verzi v únorové Mladé Pravdě. V tom článku ”Strana Die.Linke v Německu posiluje” píšeš, že východní Němci si prostě asi mnohem dřív, než naši občané uvědomují, co pro ně značí dnešní vydřidušský, špinavým mamonem zdegenerovaný kapitalismus. To ano, ale Die.Linke jim má ten kapitalismus, špinavým mamonem zdegenerovaný už dávno, má udělat je trochu méně vydřidušský. <br>Rozhodně Tvou reakci, Dane, také neberu ve zlém, jen s dovolením ještě na závěr trochu jízlivě dodávám, že se do Tebe neobuli hoši a dívky z KSM, ale pouze jeden recenzent Tvé knihy, která je na rozdíl od Mladé Pravdy na Ústředním výboře skutečně hodně k dostání. Obul se do Tebe hoch, Leopold Vejr, hoši až teď. <br>

<p>S pozdravem Čest práci</p>

<p>David Pazdera, KSM Brno</p>

<p>PS</p>

<p>Smutná zkušenost z klubu Levice v Dolním Sasku</p>

V sobotu 12. dubna proběhl zemský sjezd Die Linke (Levice) v Dolním Sasku.<br>

V této spolkové zemi z parlamentního klubu strany Levice vyloučili komunistku Christel Wegnerovou, členku Německé KS (DKP) kvůli tomu, že si dovolila v jednom rozhovoru pro média prohlásit, že při budoucím úsilí o nastolení a budování socialistické společnosti budou nutné i tajné služby, aby socialismus chránily proti reakčním silám.<br>

Následně proti ní byla rozpoutána kampaň a byla osočována, že je příznivkyní Stasi. Místo podpory ji "soudruzi" z Die Linke vyloučili ze zemského parlamentního klubu.<br>

Na sněmu proběhly kvůli kauze Wegnerová kontroverze. Na její obhajobu vystoupili vedle dalších např. dva zástupci mládežnické organizace Die Linke Solid. Proti Wegnerové byli jiní, včetně některých nejvyšších zemských představitelů strany Die Linke. Představitelé nejvýznamnějšího levicového deníku Junge Welt na sněmu předali šéfovi zemského parlamentního klubu Die Linke Manfredu Sohnovi na 1500 podpisů na podporu Christel Wegnerové. Člen spolkového vedení Die Linke Wolfgang Gehrcke na podporu Wegnerové prohlásil, že si při dění v této straně někdy vzpomene na dílo Franze-Josefa Degenhardta Nehraj si sešpinavými dětmi. Takto se Die Linke, vytvořená z bývalé PDS a od SPD odštěpených sociálních demokratů, chová vůči německým komunistům.<br>

Důležitý byl výsledek jednání o budoucích pravidlech postupu ve volbách: Die Linke v Dolním Sasku zůstane při volbách do zemského sněmu u principu otevřené kandidátky, ale nebudou na ni přijati členové jiných stran, což fakticky znamená Německé komunistické strany. Po horké debatě sněm nevyloučil volební koalice na úrovni komunálních voleb.<br>

<p>Radim GONDA,</p>

člen ÚR KSM<br>

<p>další informace najdete na www.gottwald.estranky.cz </p>

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pazderovi

(Josef Heller, 7. 5. 2008 20:13)

Pazderovi
Včera jsem se pokusil dostat na tyto stránky s komentářem, leč marně – možná, že jsem jenom počítačový negramot. Tak to zkusím znovu a budu to zkoušet tak dlouho, až se to podaří.
Napsal jsem zhruba tohle – přesně si to už nepamatuji:
Po mne nevážený Davide Pazdero, který jsi se otíral o mne a moji knížku. Nevážený jsi pro mne od té doby, kdy v jedné diskusi za mé účasti jsi sebevědomě proklamoval svoji „vůli k moci“ a předurčenost Tebe a Tvých kamarádů jako jakési elity povolané vládnout společnosti nebo alespoň zatím straně. Samosprávu a demokracii jsi přitom pohrdavě odmítl. Dále jsi se svým pro mne taktéž neváženým kamarádem Holasem bezostyšně lhal o mé přednášce a následné diskusi v Ostravě.
To, že je moje kniha k dostání jen u mne není taktéž tak dalece pravda, protože ji prodává Futura, nemohu za to, že mi ji buržoasní distribuce nepřijala. Otevřeně se mi přiznali, žeje to z politických důvodů.
Jestliže závidíš, že já knihu napsal a Ty ne, tak sedni a napiš ji. V Tvém věku jsem měl už řadu obsáhlých a podle úsudku jiných kvalitních textů, pochopitelně jsem je v normalizační éře nemohl publikovat. Zatím jsem neslyšel, že bys měl nějaké užitečné povolání, mávání praporky na demonstracích za takovéto povolání nepovažuji. Já jsem alespoň celý život učil marxismus, pravda, ne ten stalinský. Na veřejnou činnost se nevymlouvej, té se věnuji já taky a už jsem přitom i dostal do huby a to dost. Knihu jsem nepsal v pracovní době, protože já ani nevím, co to je – v práci jsem od rána do pozdního večera a navíc skoro každou sobotu a neděli, dovolenou jsem si v posledních letech nevybíral. Ještě k té veřejné činnosti - na 1. máje jsem to byl já, zrádce a zaprodanec, který hájil komunismus před národními gardisty, zatímco oddaní soudruzi, kteří Tě podporují a ke kterým máš vřelý vztah, byli bezpečně skryti mezi našimi přívrženci.
Ostatně je půvabné, že jste se Ty ani nikdo jiný (včetně mudrce Vejra) zatím nesnížili k tomu, abyste s mou knihou věcně a se znalostí polemizovali, potom, co jsem Vejra kritizoval na stránkách KSM (opět i tam se stalinisté stáhli a zase já jsem musel hájit marxismus a komunismus proti antikomunistům, a to značně nevybíravým – ale já zapomínám, polemizovat s antikomunisty, mezi kterými jsou často lidé jen zblblí a neinformovaní, je pod Vaši úroveň, Vy musíte bojovat proti revizionismu – to je taky pohodlnější a bez rizika) . Omezujete se jen na prázdné útoky svědčící buď o Vaší neznalosti nebo neschopnosti argumentovat na úrovni.
Pokud si dodáte odvahy, tak mi dejte vědět, kde budeme polemizovat. Zrovna tyto sektářské stránky ve mně žádnou radost nevyvolávají, uvítal bych diskusní forum KSČM.
Kdyby jste se moc báli, tak mám i své stránky www.samospravnysocialismus.vyjimecny.cz.
Nejsem ani příliš zvědav, zda se odhodláte ke skutečné diskusi (už jsem ji KSM nabízel ve formě besedy, za živého boha se to nepodařilo zorganizovat)
Ale udělal jsem to, co jsem musel.
Josef Heller "takyteoretik"