Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vystoupení s. Veroniky Sýkorové na mezinárodní XIII. Rosa-Luxemburg konferenci

3. 2. 2008
Vážené soudružky a soudruzi,
Chtěla bych vás všechny pozdravit za Komunistický svaz mládeže a zároveň poděkovat za pozvání. Rok 2007 byl a rok 2008 bude plný výročí stěžejních dějinných událostí. 90. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, událost, která pro celý svět znamenala nový začátek – tehdy se totiž Leninovi a bolševikům skutečně podařilo odstranit vykořisťování člověka člověkem. Díky VŘSR se zrodil Sovětský svaz, který pak v hrdinném boji hrál rozhodující roli v porážce nacismus a fašismu ve světě. Ale podařilo se to i Klementu Gottwaldovi, a to je právě jedna z událostí, kterou si budeme připomínat – Vítězný únor 1948 znamenal porážku imperialismu, skutečné vítězství pro pracující.
Ale historie nepřináší jen úspěchy. „Změny“, které v tehdejším Československu začaly probíhat po roce 1989, byly likvidátory socialismu nazývány jako „sametová revoluce“. Ve skutečnosti se však nejednalo o žádnou revoluci, nýbrž o politický puč. Onen přídomek „sametový“ také není správný – přímé útoky, urážky, pomluvy, útoky na rodinné příslušníky a masové propouštění z práce bez zájmu o další osud nezaměstnaných jsou věci, které opravdu se „sametem“ nic společného nemají. Desetitisíce lidí přišly o svůj domov, statisíce začaly žít ve strachu a nejistotě o budoucnost svoji a svých dětí. Kola antikomunismu se rozjela naplno. Jejich cílem jsou komunisté, ti jediní poskytují alternativu ke kapitalistické cestě. Proč se pokoušejí zakázat KSM v České Republice? Co jim vadí nejvíce? 150.000 podpisů pod petici,odmítající americkou radarovou základnu? Poukazování na destrukci sociální sféry? Organizování akcí s pracujícími? Proč odsoudili vedení Maďarské komunistické dělnické strany? Proč uvěznili Kadir Sahin, členku Turecké komunistické strany a další bojovníky antiimpetialistického boje. Antikomunistická kampaň, prolezlá všemi médii, bezprostředně ovlivňuje všechny sféry společenského života. Antikomunistické výpady se stupňují na všech úrovních, ve všech oborech..Jsou to jednoznačné útoky. A právě proto je mezinárodní solidarita tak důležitá, dává nám společnou odpověď a jednotně se stavíme tomuto na odpor. Naše jednota je naším velkým vítězstvím. S mezinárodní podporou a společným bojem dosáhneme konečného vítězství.
Vyslovujeme solidaritu a plnou podporu předsednictvu Maďarské komunistické dělnické strany. Chtěli bychom také poděkovat za vaši podporu a solidaritu s KSM, která ukazuje sílu komunistického hnutí a dává nám sílu dál bojovat. Za společný boj za svět bez vykořisťování, útlaku a válek! Ať žije mezinárodní solidarita! Ať žije socialismus!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kampak na nás! :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 13:50)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c