Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva do tisku - otázka pro zadrženého na odborářské demonstraci

23. 5. 2008
Na této piketě byl i nápis "Komunistický svaz mládeže", který se obou dvou zmíněných kampaní aktivně účastní a konkrétně zaměstnankyně Úrazovky, které šly s námi, velmi uvítaly iniciativu KSM, který za Úrazovku pořádá protestní akce, sbírá podpisy pod petici a já osobně jsem s tímto tématem vystoupil jako člen na zastupitelstvu městské části Brno - střed, kde můj návrh podpořili i někteří zastupitelé za ODS. Nemohl jsem proto pochopit, proč proti mě Policie ČR zakročila naprosto neadekvátně k celé situaci. Obestoupili mě a mou "nebezpečnou piketou" nakonec asi čtyři policisté s tím, abych šel s nimi a především "aktivní" velitel zásahu mě nevybíravě táhl. Když jsem s ním odmítal jít se nechat předvést na služebnu, tento velitel zásahu přivolal policejní auto. Během toho se za mě postavili všichni odboráři, komunisté i zdravotní sestřičky, kteří byli okolo. Mnozí z nich se začali přít s policisty, přebrali si ode mě piketu i materiály KSM a požadovali, aby byli zatčeni i oni. Tento odpor nakonec vyústil ve skandování hesel "hanba" a "gestapo". Mně se díky pomoci obětavých demonstrujících, kteří se pustili do policistů, podařilo na chvilku policistům vytrhnout. Běžel jsem s onou piketou nad hlavou, podporován potleskem stovek(!) ostatních demonstrujících. Nicméně policisté mě brzy dostihli, "připlácli" na karoserii policejního auta a odvezli na služebnu. Tam jsem se dozvěděl, že celý zásah proti mně proběhl na přímý příkaz nadřízeného těchto policistů. Oni sami byli veskrze přátelští a naopak souhlasili s mým vzdorem proti asociálním krokům Topolánkovy vlády. Navíc mi jeden z nich (tímto mu děkuji i za nikotinovou podporu) řekl, že ještě dostanou vyčiněno, protože nepoužili pouta a ani obušek (ale to už jistě myslel v žertu, doufám...)
Mezitím se rozjela rozsáhlá kampaň, na vyjádření ostrého protestu, zahájená rozesláním informací o ještě nedávno neuvěřitelném zásahu policie do médií. Následovaly telefonáty ubezpečující ostatní mládežníky o právní podpoře mé osoby od naší strany. Komunistický poslanec Stanislav Grospič vyrazil s ostatními, tímto režimem zakázanými členy KSM okamžitě ze Sněmovny řešit situaci na místní policejní služebnu, kam mě bez telefonu odvezli.
Téměř okamžitě následovala také odpověď ze strany Komunistické mládeže Řecka (KNE) - pokud bych nebyl propuštěn, zahájili by v Řecku protestní demonstrace za mé osvobození. O celou věc se zajímal hned i předseda Klubu českého pohraničí Milan Richter.
Soudruzi s celou věcí rovněž vystoupili na aktivu KSČM, který právě probíhal v Praze na "Olšance". Podpora tato, i dalších, kdy mě po té, co se událost dostala do vysílání médií, doslova zasypali telefonáty a smsky od soudruhů a soudružek z celé republiky, zcela bezprostřední, mi připadala neskutečná a velmi si jí vážím.
David Pazdera
 

Náhledy fotografií ze složky Začátek policejního zákroku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kampak na nás! :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 18:41)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c

stop fasismu

(adelat, 23. 7. 2008 23:32)

Nikdo: je videt, ze jsi nic nepochopil, vrat se do hrobu!

to Niíkdo

(Rea, 30. 5. 2008 6:49)


Tak za prvý David neškemral. A za druhý se nezviditelňoval, a už vůbec ne na úkor odborů. Zviditelnili ho policajti. A za třetí přijde na to, kterou veřejnost myslíš: odboráře a jiný lidi určitě ne.

Re: Nea

(Nikdo, 28. 5. 2008 17:31)

1. se mi to už několikrát stalo a ještě nikdy jsem takto neškemral.

2. Ono by to taky chtělo dělat jinačí činnost než se zviditelňovat na úkor odborového hnutí a pořvávat proti komunistům veřejnost.

To Nikdo

(Rea, 28. 5. 2008 8:08)


Co bys dělal asi ty, kdybys byl v podobný situaci? TeĎ je každej hrdina, že jo.

Re:

(Nikdo, 26. 5. 2008 18:40)

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/lekari-z-brna-odjeli-protestovat-pred-ministerstvo.html#video

Nehodnotím zatčení! Jen se mi líbilo, jaký to byl před zatčením velký revolucionář a jak se pak před policií posral a prosil!!!! :c)

video

(Hardcur, 26. 5. 2008 13:22)

Zde se můžete přesvědčit o brutalitě naší policie.

http://tn.nova.cz/bin/search_adv_media_desc.php?media_id=319359

Smrt kapitalismu

(Komunistické hnutí mládeže, 25. 5. 2008 10:35)


Už brzy kapitalismu zakroutíme krkem . Tak se držte!
Vencerémos !

Drž se!

(Rea, 24. 5. 2008 19:07)


Davide, jsme s tebou.