Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní den žen - začínáme plesem LKŽ Dobromysl...

30. 3. 2008
Řádící modrá bestie nám nevezme radost ze života. To byl jasný vzkaz. Atmosféra akce byla zaplněna téměř hmatatelným přátelstvím. Sešli se zde letité bojovnice a letití bojovníci za lepší svět spolu se svými nástupci, vzpomínalo se, povídalo. Pro ty starší hrála ve velkém sále Městského výboru naší strany lidové písničky z celé naší vlasti, pro mladší ve vedlejším sále hrála kapela mix mezi country a populární hudbou.
Zajímavé bylo zaposlouchat se do textů bratří Nedvědů. Jak moc jsou pravdivé jejich texty právě v dnešní době. Texty o vzájemném odcizení lidí, o tom, jak mezi lidmi chybí láska, o mládeži, o kterou nikdo nemá zájem.
Viditelně potěšený Jakub dostal za úkol vítat přicházející soudruhy a především pak soudružky, kterým přál k Mezinárodnímu dni žen, předal přání s básněmi Marie Veselé (která je stejně jako mnozí členové aktivní členkou Výboru národní kultury) a karafiát, především pak rudý. S mnohými dlouho hovořil o komsomolských dobách, nynějších i těch uplynulých. Nedlouho po zahájení jeho jednočlenný uvítací výbor doplnila velmi zajímavá soudružka, která s příkladným nasazením začala rozdávat příchozím pozvánky na protestní shromáždění na podporu rozhodnutí vrátit srp a kladivo na památník 326 padlých rudoarmějců v Brně - Králově poli, který z něho vandalským způsobem protizákonně odstranil místostarosta za ODS René Pelán.
A ačkoli účastníci plesu přicházeli v nekonečných řadách, stihla mu popovídat něco málo o svém životě a především o své práci, kterou vykonávala na Ministerstvu vnitra ČSSR. a byla očitým svědkem tzv. "vykonstruovaných" procesů v 50. letech i období po 2. světové válce, které bylo tak složité pro naší republiku a ve kterém jsme - jako národ - obstáli. Brzy se připojila i bývalá zaměstnankyně Státní bezpečnosti. Nechápeme, jak o těchto lidech může někdo mluvit jinak, než s přirozenou úctou. Obě jsou výborné kamarádky, dámy v letech, které však neztrácejí životní jiskru. Domluvili jsme se na dalším setkání, ze kterého bych chtěl napsat nějaké povídání o jejich životě a vzpomínkách na obranu hrdé Československé republiky.
Nelze nezmínit ani účast básnířky Marie Veselé. S tou se vídáme na mnohých akcích, naposled jsme navštívili v hojném počtu její autorské čtení v klubu Leitnerova.
Parket byl neustále plný tanečníků, KSM zorganizoval i ukázky profesionální taneční skupiny. Tu uvedl David, který současně jménem KSM popřál všem krásný večer a následně představil Gogo dancers, skupinu, která vystupuje nejen na našich latinsko-amerických večerech, a která následně předvedla ukázku tradičních i latinsko-amerických tanců. Publikum rovněž potleskem ocenilo i zprávu o tom, že tanečník Martin vstoupil do Komunistického svazu mládeže a rovněž se zúčastnil i pondělní demonstrace KSM, Pražské rady KSČM a levicových sdružení proti vládě.
Nechyběla ani tradiční tombola. Je potřeba ocenit i perfektní organizační zajištění akce, které jako i ostatní akce LKŽ brilantně zvládla jeho brněnská místopředsedkyně Boženka Nováčková. Mnozí různí "manažeři" by se od ní mohli učit. Celá akce byla prodchnuta přátelstvím, které je v dnešní době, plné honby za osobním ziskem, opravdovou vzácností. Nejinak tomu bylo i na dalších oslavách MDŽ, kterých jsme se zúčastnili. Sveřepé komsomolské tempo nám ani nedovoluje spáchat (tak by to asi nazval pan senátor, exsvazák Mejstřík, tragikomický bojovník proti tomuto Mezinárodnímu dni žen) v regionu jen jednu akci - ve Veselí na Moravě mimo poté proběhlou velmi zajímavou besedu s poslancem KSČM M. Grebeníčkem, jsme se zdejším mladým členem KSČM udělali další petici proti všeobecnému zdražování jako za poslední týdny po republice od Jičína po Ostravu, petiční výbor je zastřešen poslancem Stanislavem Grospičem, který zaštiťoval i MDŽ v Nymburce, kam přijala pozvání a za komsomol vystoupila s. Veronika Pazderová společně s takovými osobnostmi jako je národní umělkyně Jiřina Švorcová.
Den žen ve Vyškově byl mimo dechovou hudbu prodchnut moderními prvky kultury od hip-hopové taneční sestavy přes malé mažoretky až po v osm hodin vypuknuvší Latino večer, kde měli ohlas jak taneční vystoupení v rytmu samby, rumby, chacha či paso doble, tak i videa s odkazem na revoluční boje v Latinské Americe, jak z Bolívarovské republiky Venezuela, tak k připomínce zavražděných představitelů Chile Salvatora Allende a zpěváka Viktora Jary, kteří padli po Spojenými státy zinscenovaném puči generála Pinocheta, který vypukl proti legálně zvolené vládě Lidové fronty socialistů a komunistů pod vedením právě S.Allendeho 11.září 1973.
Mezi videa se náhodou vloudilo na závěr i to z komunistické demonstrace za socialismus 25.února v Praze. Závěrečná Internacionála se na závěr videosnímku ozývala téměř z celého sálu, kde krom místních, Vyškováků všeho věku byli také mladí komunisté z Bučovič či Prostějova.
S příjemnými povinnostmi při oslavách MDŽ jsme nerozloučili ani ve Dvoře Králové nad Labem, kam jsme přijeli také na pozvání místních komunistů, především s. Mertlíka a s.Jandery (mimo jiných pachatele webových stránek OV KSČM Trutnov - www.kscm-trutnov.cz a samozřejmě mládežníků, pomoci jim se založením klubu KSM. Koneckonců byla tam s námi Zuzka Votroubková, předsedkyně jednoho ze dvou brněnských klubů KSM, která poreferuje o tomto příjemném výjezdu samostatně. Definitivní tečku za Mezinárodním dnem žen učinila tradičně i politicky velmi kvalitní akce komunistů z Břeclavi, vedených Josefem Jančarou a poslancem, který má na zdejším okresním výboře naší strany svou kancelář, tedy Miroslavem Grebeníčkem, uskutečněná za bohaté účasti v břeclavském Domě školství. Je velmi důležité si tato data připomínat, a to v době uplatňovaného historického revizionismu – EU slaví 9. květen jako „Den Evropy“. Jedná se jasně o snahu vymazat podepsání kapitulace nacistů v Berlíně i před Sovětskou armádou. U nás je to právě snaha o zrušení Mezinárodního dne žen, zřízení Úřadu třídní pomsty (prý totalitních režimů), útoky na památníky lidových vítězství nejen v Pobaltí, kde se i oslavují nacisté a odhalují se jim sochy, ale i zde v České republice, v Brně, v Králově Poli, kde místostarosta za ODS Pelán, jako sprostý vandal ořezal srp a kladivo z památníku Rudoarmějců. Jde o snahu glorifikovat tzv. „protikomunistický odboj“ - např. oceňováním vrahů z teroristické skupiny bratří Mašínů. Přitom se sundávají pamětní desky na nacisty zavražděné komsomolce, jako byla Maruška Kudeříková.
Ne zákazu KSM!
Svobodu pro odsouzené vedení Maďarské dělnické komunistické strany!
Solidaritu s uvězněnou členkou Turecké komunistické strany Kader Sahin!
Ne revizi dějin, mající ospravedlnit vraždění v Palestině, v Iráku a všude po celém světě!
Jakub Holas, David Pazdera
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gottwald

(Martin, 30. 5. 2012 19:00)

Gottwald byl ta největší kur.a v dějinách, absolutně primitivní idi.t s ještě primitivnější a blbě.ší manželkou. Ještě že ho čert vzal jedním vrzem ze Stalinem, ještě že chcí.nul!! (někdo jako on neumírá, ale chcí.e!!)
Nechápu, že muže mít nějaké následovníky a obdivovatele...

podpora

(pavel krousky, 26. 11. 2009 1:08)

souhlasim se vsim co je v clanku zmineno do puntiku jinak nemam co bych dodal snad jen prani vytrvat a nevzdavat se a srat na hlavu takovejm volum co pisou komentare o nicem jen se snazi provokovat.nas boj je ale spravedlivy a povede k viteznemu konci to je fakt a s tim vazene modre ptactvo nic nenadelate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

antikomouši padají do propadliště dějin

(vik, 16. 11. 2008 1:10)

antibolševiku, bla bla bla, a opět žádné argumenty. Milí antikomouši, děláte nám děsnou radost, že se vaše řady skládají jen z podobných dementů, jako je antibolševik. Jen tak dál. Vždyť i liberálové se vám smějou! Jste trapní

Táhněte už konečně do hajzlu

(Antibolševik, 18. 8. 2008 11:53)

Vážení soudruzi,se svými názory a jednostranným zaměřením byste se měli co nejdříve sbalit a táhnout do pr..le,nejlépe na Kubu a jí podobné destinace.
Pakliže se veřejně hlásíte ke svým předchůdcům,jste stejní hajzlové jako oni,neboť neustále lžete,ale naštěstí vám už nikdo nevěří.