Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotaz na soudruha předsedu ÚV KSČM

9. 1. 2008

V nedávné době byl například hostem redaktora Burdy pravicový „extrémista“ a demagog Petr Cibulka. V rozhovoru vedeném ve velmi přátelském duchu, který byl plný naprosto šílených tvrzení o naší minulosti za velkého přitakávání redaktora Burdy jsem se například dozvěděl, že soudruh Dr. Gustáv Husák měl velmi zajímavý životní příběh /s čímž naprosto souhlasím/, ale že to až tak moc zajímavé nebylo, protože kupříkladu soudruh Reinhard Heydrich ho měl také a to ještě mnohem a mnohem zajímavější. To, co jsem uvedl je naprosto doslovná citace toho, co v pořadu zaznělo.

Dále nechci upadnout jenom do citací, které v rádiu za rok, co ho poslouchám zazněly. Tedy velké množiny urážek a plivanců pana Burdy i jeho „tragikomických“ kolegů na naše novodobé dějiny po druhé světové válce. Slovo tragikomických jsem použil záměrně, protože i když v šílených citacích a překrucování zcela určitě vede pan redaktor Burda, nedá se mu v žádném případě upřít, že je alespoň profesionálem, i když tedy spíše patřícím do jiného rádia provozovaného jinou politickou stranou. Výkony ostatních kolegů pana Burdy mne mnohdy přivádějí až k útrpnému úsměvu, mnohdy až skoro k pláči či k politování jejich duševního stavu. Je opravdu podle tebe, soudruhu předsedo, nutné si za peníze naší strany budovat takovouto šílenou vizitku? Jak máme pro naši politiku přesvědčovat další a zejména mladší generaci /ke které se počítám věkem 32 let i já/, když mnohdy dlouhodobou politickou práci našich mladších členů mezi mladou generací navždy a trvale zkazí to, když si nově získaní příznivci či třeba již nový členové strany poslechnou na internetu naše rádio Haló Futura a dozvědí se některou z perel, které jsem popsal v úvodu /kupříkladu že byl Klement Gottwald masový vrah/? Tyto věci jsou vždy diskutovány a nově příchozí nechápou, jak je možné, že strana si defakto platí rádio, které vysílá názory, které jsou v přímém rozporu s tím, co jim říkají kupříkladu starší členové naší strany.

Nevím a nemám informace, soudruhu předsedo, kolik vysílání takovéhoto rádia stojí, ale i kdyby to bylo jen pouhých 1000 Kč měsíčně, jsou to opravdu dobře vynaložené prostředky na naši propagaci, když za poslední více jak rok jsem na počítadle on-line posluchačů viděl vždy hodnoty mezi 10-20 posluchači? Sice si můžeme říci, že časté výstřelky a šílené citace moderátorů a hostů rádia neslyší alespoň mnoho posluchačů a nekazí nám to alespoň před veřejností pověst. Je to však dostačující?

Naprosto chápu, že tvůrčí svoboda redaktorů, novinářů a podobných profesí musí být zachována a já bych byl první, kdo by se stavěl na obranu těch novinářů, kteří by chtěli psát pravdu a bylo jim to kýmkoliv v naší straně zakazováno či jinak znepříjemňováno, ale jsou tyto citace a hrubé dezinformace ještě novinářskou svobodou?

S pozdravem
Daniel Rovný
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kampak na nás! :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 18:44)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c

další pravičácký šmejd

(vik, 21. 11. 2008 4:59)

Doktore, jestli to nebude tím, že ty seš vypatlanej debil!

Bože ...

(Doktor, 14. 1. 2008 20:16)

Ty seš ale kokot ...

Proč si vážím Klementa Gottwalda

(mediální proletář Petr, 13. 1. 2008 8:34)

Narodil jsem se 23. srpna roku 1948 a když jsem byl poučen o tom, že dítě se na svět klube devět měsíců,vyšlo mi, že jsem byl počat 23. listopadu 1947. Zajímalo mě co v ten den rodiče dělali a oni se mi přiznali, že ten večer strávili na oslavě narozenin tehdejšího premiéra a tím byl Klement Gottwald.Moje první vzpomínka pětiletého kluka je z mrazivého března roku 1953 kdy se národ s prvním dělnickým prezidentem loučil. Pamatuji si, že jsem šel v průvodu, protože můj otec byl jedním z těch, kteří vyrobili skleněné víko rakve v níž odpočíval na Vítkově.Jedna z prvních knih, kterou jsem v devatenácti letech tiskl, byla věnována Klementu Gottwaldovi.Na Fakultě žurnalistiky byla jedna z mých seminárních prací věnována žurnalistickému umění Klementa Gottwalda. A tak jsem zvědav jak za dva měsíce, v druhé dekádě března, se budou novináři předhánět kdo více a intenzivněji plivne na jeho památku. Rádio Haló Futura to bude monitorovat.Ano, budou to názory s nimiž bude nutná zasvěcená polemika, která oddělí fakta od názorové pěny, kterou dnes většina mladých novinářů tak ráda zaměňuje za fakta.Pak teprve mohou naši posluchači věřit pravdě ve vší její pestrosti.Klementu Gottwaldovi může být jedno, že mu zbourali pomníky a odebrali čestná občanství. Když nemůžete zabít poselství, zabijte posla, platilo v antice.Ale co by mu jako brilantnímu novináři, který mapoval dobu, která nebyla nepodobná té dnešní, jistě vadilo, že ten kdo neumí polemizovat s názory volí tu nejsnažší variantu. Snaží se očernit ty, kteří je vytvořili. Je to sice účinné,ale primitivní a nedůstojné 21. století.Věřte, že nechci být moderátorem rádia jiné politické strany, ale rádia, které nenásilnou formou naznačuje jinou budoucnost.Když jsem začal v tomto projektu pracovat byla moje životní situace podobná té, kdy Klement Gottwald ve Vídni četl knihy pod pouliční lampou, protože mu jeho pan domácí nedovolil v noci svítit.Dnes vím, že prolamujeme informační blokádu, bojujeme proti materiální převaze, ale to mě neznejisťuje. Dějiny mnohokrát prokázaly, že ten, kdo má materiální převahu nebývá spravedlivý. A David porazil Goliáše nápadem, ne pozlátkem materiálního zázemí. Na to bychom v roce zakončeném na osmičku neměli zapomenout. Čeká nás rok mnoha inspirací, rok dalšího otevřeného prostoru, které první a zatím jediné politické rádio využije k mapování názorů politiků nejen parlamentních stran.Jejich představitelé kritizují dnešní asociální systém z takových úhlů, které musí v mozaice současnosti zaznít.Věřte, že mnozí z nich museli, i když to nepřiznají, svést vnitřní boj s tím, zda na naši dobrou adresu Rádia Haló Futura přijdou a neuzavřou si tak cestu do jiných, řekněme,lákavějších médií.
Petr Burda, moderátor Rádio Haló Futura